09/20/2019 - جمعه 29 شهريور 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search
مدیر عامل آتش نشانی تهران در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه 110؛
print9 دستگاه نردبان جدید آتش نشانی به ناوگان خودرویی آتش نشانی اضافه شد
image
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از بهره‌برداری ۹ نردبان جدید در سازمان آتش نشانی خبر داد و گفت: بزودی تجهیزات ویژه آتش نشانی همچون دستگاه‌های تنفسی پیشرفته و البسه ویژه آتش‌نشانان وارد کشور خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری 125، مهدی داوری در مراسم بهره برداری از پروژه مجموعه باغ هنر ازجمله ایستگاه 110 آتش نشانی در اراضی عباس آباد با ابراز این مطلب افزود: با حمایت شهردار تهران امروز 9 دستگاه نردبان جدید آتش نشانی وارد ناوگان عملیاتی این سازمان شد که میزان ارتفاع این دستگاه ها از 30 متر تا 64 متر است البته تجهیزات دیگری مانند دستگاه های تنفسی و نیز تجهیزات حفاظت فردی هم در حال خریداری هستیم که طی چند ماه آینده مورد بهره برداری آتش نشانان قرار خواهد گرفت.
وی گفت: با پیوستن ایستگاه 110 آتش نشانی، تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی در شهر تهران به ۱۳۱ ایستگاه رسید که می توانم بگویم تهران یکی از پر ایستگاه‌ترین شهرهای دنیا در حوزه آتش‌نشانی محسوب می‌شود.
داوری اضافه کرد: هفت ایستگاه در برنامه آینده توسعه‌ای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران قرار دارد که از این میان دو ایستگاه قدیمی در مرحله بازسازی و پنج ایستگاه هم به تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی شهر تهران افزوده خواهد شد. با افزایش این پنج ایستگاه تا پایان سال ۹۹ تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی شهر تهران به ۱۳۶ ایستگاه خواهد رسید.
مدیر عامل آتش نشانی تهران یکی از مهم ترین شاخص های سازمان آتش نشانی برای افتتاح ایستگاه های جدید را زمان دسترسی به محل حوادث و ارائه خدمات با کیفیت به شهروندان ذکر کرد و گفت: در تلاش هستیم که بتوانیم زمان خدمت‌رسانی شهروندان را سریع‌تر کنیم. شاخص رسیدن شهروندان به این خدمات در حال حاضر ۴ دقیقه و ۱۳ ثانیه است اما این به این مفهوم نیست که ما می‌توانیم همه موارد را در شهر تهران پوشش دهیم. بی‌تردید برخی خلأها در برخی از نقاط شهر تهران وجود دارد. لذا بر همین اساس طرح‌های توسعه‌ای در دستور کار این سازمان قرار دارد.
وی تاکید کرد: زمان فعلی دسترسی شهروندان به خدمات آتش نشانی زمانی مناسب در استانداردهای جهانی محسوب می‌شود.
داوری اظهار داشت: نگاه ما صرفاً سخت‌افزاری نیست و باید در زمینه ترویج فرهنگ ایمنی اقدامات زیادی انجام دهیم زیرا بلندترین نردبان ما 64 متر است که حدوداً تا 18 -19 طبقه را پوشش می دهد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهر تهران اضافه کرد: ما برج‌های بلندتری هم داریم که حتماً باید در خصوص آن‌ها در کنار استفاده از این نردبان‌ها، شهروندان هم آموزش‌هایی برای ایمنی خود ببینند.
وی خاطرنشان کرد: ما تلاش می کنیم با همکاری تمامی حوزه های شهرداری و همین طور دیگر سازمان ها، شهرمان را ایمن کنیم و این شعار آتش نشانی با عنوان " تهران شهری ایمن برای همه" از شعار شهردار تهران اقتباس شده است.
داوری با اشاره به این که ایمنی یکی از مهم ترین فاکتور های زندگی است که شهروندان باید در آن احساس آسایش و آرامش کنند، خاطرنشان کرد: به یاری خداوند شهری داشته باشیم که هیچ وقت حوادث تلخ درآن اتفاق نیفتد.
1398/5/27 16:34:0
تعداد مشاهده:  866
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد