09/20/2019 - جمعه 29 شهريور 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search

printچرخ گوشت صنعتی دست کارگر جوان را بلعید
image
در یک حادثه دلخراش، دست کارگر جوانی در میان چرخ گوشت صنعتی به شدت آسیب دید.
به گزارش پایگاه خبری 125، یک کارگر 19 ساله تبعه افغان درحالی که در آشپزخانه یک رستوران مشغول کار با چرخ گوشت صنعتی بود بر اثر رعایت نکردن اصول ایمنی دچار حادثه شد و دست وی در داخل چرخ گوشت فرو رفت.
ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران با دریافت خبر این حادثه بی درنگ آتش نشانان ایستگاه 43 و گروه امداد و نجات 18 و 1 این سازمان را ساعت 21:20 شب گذشته به محل حادثه در میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی جنوبی اعزام کرد.
هادی حلاجی افسر آماده منطقه دو عملیات آتش نشانی تهران در این باره گفت: پسر جوانی در آشپزخانه یک رستوران مشغول کار با چرخ گوشت صنعتی بود که ناگهان دست چپ وی به علت بی احتیاطی در داخل چرخ دنده های این دستگاه گیر کرده بود.
وی افزود: آتش نشانان ونجاتگران بلافاصله با استفاده از تجهیزات ویژه نجات با حساسیت و رعایت نکات ایمنی به صورت كاملا ایمن، گلویی چرخ گوشت را از بدنه اصلی دستگاه جدا کرده و این پسر جوان را درحالی که دستش داخل چرخ گوشت گرفتار شده بود برای انجام اقدامات بعدی و اعزام به بیمارستان دراختیار عوامل اورژانس قرار دادند.
افسر آماده منطقه 2 عملیات تصریح کرد: نجاتگران آتش نشانی در اتاق عمل بیمارستان تحت نظارت پزشکان متخصص، بعد از بیهوشی مصدوم، در عملیاتی حساس که حدود 3 ساعت به طول انجامید، دست این پسر جوان را از میان چرخ گوشت آزاد کرده و وی را برای مداوا تحویل عوامل پزشکی بیمارستان دادند.
وی افزود: متاسفانه در این حادثه دست چپ این کارگر رستوران، دچار آسیب دیدگی شدید شد.
کارشناسان آتش نشانی به کاربران این گونه چرخ گوشت ها تاکید می کنند هنگام کار با این گونه دستگاه ها حتما موارد ایمنی را رعایت کرده و از استاندارد بودن چرخ گوشت اطمینان حاصل نمایند تا دچار این گونه حوادث دلخراش نشوند. م2
عکس:سعید حسنی
1398/3/29 15:12:0
تعداد مشاهده:  440
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد