09/20/2019 - جمعه 29 شهريور 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search

printآسیب دیدگی دست کارگر رستوران در چرخ گوشت صنعتی
image
بی احتیاطی کارگر رستورانی هنگام کار با چرخ گوشت صنعتی، موجب آسیب دیدگی انگشتان دست این جوان 26 ساله شد.
به گزارش پایگاه خبری 125، وقوع این حادثه ساعت 17:20 دقیقه روز گذشته توسط شهروندان به سامانه 125 اطلاع داده شد که بلافاصله گروه امداد و نجات 3 سازمان آتش نشانی تهران به محل حادثه در یک رستوران واقع در سعادت آباد، جنب بزرگراه یادگار اعزام شدند.
نعمت محمدپور رییس ایستگاه 58 آتش نشانی تهران در این خصوص گفت: کارگر 26 ساله ای در یک رستوران مشغول کار با چرخ گوشت صنعتی بود که ناگهان دست راست وی بر اثر بی احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی در درون چرخ گوشت صنعتی فرورفت و چهار انگشت دست وی به سختی دچار آسیب دیدگی شد.
وی افزود: آتش نشانان بلافاصله با همکاری امدادگران اورژانس فرد مصدوم را به بیمارستان امام خمینی انتقال دادند.
محمدپور ادامه داد: نیروهای آتش نشانی در بخش اورژانس و در حضور عوامل بیمارستان، بدنه چرخ گوشت را برش داده و پس از رهاسازی دست مصدوم از میان چرخ گوشت، این کارگر مصدوم را برای انجام اقدامات درمانی لازم در اختیار پزشکان بیمارستان قرار دادند.
شایان ذکر است کارشناسان سازمان آتش نشانی همواره به خانواده ها و کسانی که با چرخ گوشت های خانگی و صنعتی سر و کار دارند توصیه می کنند هنگام کار با این وسیله، جانب احتیاط را رعایت کرده و از چرخ گوشت استاندارد استفاده کرده و دست خود را بیش از حد مجاز درون گلویی چرخ گوشت فرو نبرند.
کارشناسان این سازمان تاکید می کنند در صورتی که دست فرد یا کودکی در چرخ گوشت گیر کرده و خروج آن امکان پذیر نباشد، ضروری است کوچکترین حرکتی به دست یا چرخ گوشت ندهند و بلافاصله در تماس با سامانه 125 از آتش نشانی درخواست کمک کنند.م2
عکس: سعید حسنی
1397/5/23 8:20:0
تعداد مشاهده:  1703
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد