06/20/2018 - چهارشنبه 30 خرداد 1397
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search
معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران اعلام کرد:
آماده باش کامل نیروهای آتش نشانی در مراسم عید سعید فطر
image
با توجه به فرا رسیدن عید سعید فطر و حضور هزاران نمازگزار در مصلای تهران برای برپایی نماز در این روز بزرگ، آتش نشانان تهران تامین ایمنی محل برگزاری این مراسم را بر عهده دارند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اهمیت تامین ایمنی نمازگزاران در روز عید سعید فطر اظهار داشت: نیروهای آتش نشانی همانند سال های گذشته در 130 ایستگاه این سازمان در سطح شهر تهران در آماده باش کامل قرار دارند و سازمان تمهیدات ویژه ای برای تامین ایمنی این مراسم در نظر گرفته است.
وی افزود: 115 آتش نشان در این روز با استقرار 60 دستگاه خودروهای سبک، سنگین و موتورسیکلت آتش نشانی با تجهیزات کامل در نقاط مختلف محل برگزاری نماز عید سعید فطر و اطراف مصلای تهران مستقر می شوند.
واحد کیانی بیان داشت: این استقرار در دو بخش تامین ایمنی بخش های داخلی مصلی و قسمت خارجی شامل ایمنی پارکینگ های شمالی و جنوبی و بزرگراه ها و خیابان های اطراف و معابر عمومی محل برگزاری نماز عید فطر خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: آتش نشانان از ساعات اولیه بامداد روز برگزاری مراسم در 46 نقطه مشخص شده در مصلای تهران و اطراف این محل حاضر و مستقر خواهند شد و 115 آتش نشان به همراه 28 دستگاه خودرو عملیاتی سنگین، 14 دستگاه خودرو عملیاتی سبک و 18 دستگاه موتورسیکلت، به صورت ثابت و سیار تا پایان برگزاری مراسم و تخلیه کامل محل برگزاری نماز و عادی شدن اوضاع در محل باقی خواهند ماند.
وی افزود: 20 نفر از آتش نشانان داوطلب مجهز به خاموش کننده های دستی نیز در 2 نقطه از فضای داخلی شبستان مستقر شده و در امر تامین ایمنی به آتش نشانان کمک می کنند.
وی با اعلام این که "مهندس مهدی داوری" مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران نیز از ساعات اولیه مراسم در مصلای تهران حضور یافته و بر نحوه استقرار و آمادگی نیروهای آتش نشانی نظارت مستقیم خواهند داشت، تصریح کرد: تعدادی از مدیران ارشد عملیاتی این سازمان نیز با خودروهای خود به صورت گشت زنی علاوه بر سرکشی به اکیپ های استقراری، وضعیت ایمنی مراسم را تحت کنترل خواهند داشت.
کیانی در پایان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شهروندان گرامی، توصیه کرد که در صورت بروز هرگونه آتش سوزی و حادثه ای، خونسردی خودشان را حفظ کنند و از محل حادثه فاصله بگیرند و بلافاصله مراتب را با سامانه 125 و یا نیروهای آتش نشانی مستقر در محل اطلاع دهند.
print
1397/3/23 15:37:0
تعداد مشاهده:  278
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد