10/15/2019 - سه شنبه 23 مهر 1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search
با ابتکار آتش نشانان ایستگاه 38 تحقق یافت؛
printسهولت تخلیه دود از طبقات فوقانی ساختمان های آتش گرفته
image
طرح آزمایشی نصب دستگاه تهویه بر روی نردبان هیدرولیکی آتش نشانی با هدف تخلیه سریع دود و گاز های سمی ناشی ازآتش سوزی در طبقات فوقانی ساختمان های چندین طبقه اجرا شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، این طرح که به همت تعدادی از آتش نشانان ایستگاه 38 ابداع شده است، در حضور مدیر منطقه چهار عملیات سازمان آتش نشانی به طور عملی مورد آزمایش و بررسی قرار گرفت.
بنا به گفته امیر معماریان مدیر عملیات منطقه 4 عملیات، در صورت موفقیت آمیز بودن این طرح، کار نصب فن تهویه بر روی نردبان های آتش نشانی اجرا و عملیاتی می شود.
وی در مورد مزایای این طرح اظهار داشت: با توجه به افزایش ساختمان های بلند در شهر تهران و مشکلات انتشار دود و حرارت ناشی از آتش سوزی در طبقات فوقانی، برای تهویه و خروج این گونه مواد خطرناک و سمی نیاز به تجهیزاتی از قبیل دستگاه تهویه فشار قوی است که با جانمایی این وسیله برروی سبد نردبان جهت امداد رسانی بهتر و سهولت کار در ارتفاع، عملیات تخلیه دود با سرعت بیشتری در ارتفاع و طبقات انجام می گیرد.
امیر معماریان افزود: چون انتشار دود و مواد سمی به هنگام بروز آتش سوزی در داخل ساختمان ها و بویژه طبقات فوقانی، مشکلات تنفسی برای ساکنان ایجاد کرده و جان افراد را به خطر می اندازد بنابراین اجرای این طرح موجب افزایش سرعت عمل آتش نشانان در هنگام تخلیه دود از طبقات در کوتاهترین زمان ممکن و همچنین بالا بردن سطح توان عملیاتی آتش نشانان می شود، ضمن آنکه انرژی و پتانسیل کمتری از نیروها در زمان عملیات گرفته خواهد شد وعلاوه براین فن طراحی شده، امکان عملیات تخلیه دود را نیزدر تمام جهات میسر می سازد.م4
عکس: بهزاد آسانی
1394/7/19 16:19:0
تعداد مشاهده:  3541
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران می باشد