08/30/2014 - شنبه 8 شهريور 1393

مرگ دو نفر در آتش سوزی ساختمان تولیدی خیابان جمهوری
image
در آتش سوزی گسترده یک ساختمان 6 طبقه تولیدی تریکو در خیابان جمهوری اسلامی دو نفر جان باخته و سه نفر مجروح شدند.
به گزارش خبرنگار واحد خبری 125، درپی وقوع این حادثه کارگران تولیدی سراسیمه با سامانه 125 تماس گرفتند و از وقوع آتش سوزی در این ساختمان واقع در خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع خیابان های ظهیرالاسلام وملت خبر دادند.
ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی پس از دریافت این اطلاعات در ساعت 10:55 دقیقه صبح دیروز با توجه به احتمال گرفتار شدن کارگران در میان دود و آتش و این که احتمال داشت شعله های آتش به دیگر طبقات هم سرایت کند بلافاصله آتش نشانان 12 ایستگاه آتش نشانی از سطح شهر تهران شامل ایستگاه های 46، 1، 3، 18، 31، 24، 2، 91، 92، 28، 22، 23 و سه گروه امداد و نجات آتش نشانی شامل نجات های 1، 9، 13 به همراه دو دستگاه بالابر، دو دستگاه تانکر آب و 5 دستگاه خودروی حامل دستگاه های تنفسی را به محل حادثه اعزام کرد.
براساس این گزارش، دراین ساختمان 6 طبقه 18 کارگاه تولیدی تریکوو کشبافی فعالیت داشت که درجریان این حادثه طبقات سوم تا ششم و نیز راه پله های آن که مملو از اجناس بود طعمه شعله های آتش شد.
درپی این آتش سوزی تعدادی از کارگران تولیدی ها وافرادی که در این ساختمان حضور داشتند خود را به پشت بام رسانده بودند که آتش نشانان با کمک بالابر 5 نفر را به پایین انتقال و نجات دادند.
این گزارش حاکیست، نیروهای آتش نشانی سریعا با استفاده از لوله های آبرسان از اطراف و داخل ساختمان اقدام به مهار آتش و جلوگیری از سرایت آن به طبقات و تولیدی های دیگر کردند و همزمان نیز 3 نفر ازحاضرین در داخل طبقات را که در میان دود و شعله گرفتار و مجروح شده بودند به خارج از ساختمان منتقل کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند.
متاسفانه درجریان این حادثه دو مرد و زن جان خود را از دست دادند که جنازه ها تحویل عوامل انتظامی شد تا جهت بررسی علت مرگ وهم چنین شناسائی هویت آنها به پزشکی قانونی انتقال یابد.
خوشبختانه حضور به موقع و سرعت عمل آتش نشانان ازتوسعه و سرایت بیشترشعله های سرکش آتش به تولیدی های دیگر این ساختمان تولیدی وهم چنین ساختمان های مجاور جلوگیری کرد.
با خاموش شدن آتش سوزی، کارشناسان آتش نشانی تحقیقات خود را برای روشن شدن علت بروز آن آغاز کردند.م1
print
1392/4/21 10:3:0
تعداد مشاهده:  1881
:: کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران است ::